Aktuality

16 května 2024

Výzva pro TT Day 2024: přihlašujte své projekty 

Národní akce Transfera Technology Day již popáté propojí českou vědu s byznysovou komunitou, tentokrát opět v Praze v budově AV ČR na Národní třídě 3. v pondělí 2. 12. 2024.
Databáze spolku je nyní otevřena pro sběr soutěžních projektů.

17 dubna 2024

Účastníci 11. Národní konference transferu na VUT diskutovali aktuální otázky reformy transferu znalostí  

Účastníci 11. Národní konference transferu na VUT diskutovali aktuální otázky reformy transferu znalostí

Vysoké učení technické v Brně hostilo 9. a 10. dubna 11. ročník Národní konference transferu, konané pod záštitou spolku Transfera.cz. Každoroční konference navázala na lednové představení jednotlivých opatření reformy transferu a nabídla diskuzi k aktuálním otázkám přenosu vědeckých výsledků do praxe. V Brně vystoupila také ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová, která více než 130 zástupcům odborné komunity přijela prezentovat základní body reformy. Akce se konala jako součást oslav 125. výročí VUT.

14 března 2024

Nominace na CENY NEURON otevřeny do konce března 

Nominace na CENY NEURON otevřeny do konce března

Až do 31. března můžete nominovat laureátky a laureáty na prestižní Ceny Neuron, které oceňují výzkum talentovaných vědců i vědecké osobnosti s mezinárodním renomé. 

 

25 ledna 2024

Nominace do představenstva spolku Transfera.cz 

V současné chvíli je otevřena nominace na člena do představenstva spolku Transfera.cz. Důvodem je skutečnost, že od 1. ledna 2024 Univerzitu Karlovu ve spolku již nezastupuje Hana Kosová.

Do představenstva může být nominován pouze oficiálně zmocněný reprezentant instituce pro zastupování ve spolku Transfera.cz. Nominovat lze jak kandidáty, kteří v představenstvu spolku již působili, tak kandidáty nové. Nominovat kandidáty může kdokoliv, nominaci může provést i sám kandidát. Nominační formulář naleznete zde.