Aktuality

10 dubna 2021

Projekt Technologické inkubace podpoří start-upy a spin-offy 

Vláda aktuálně schválila projekt Technologické inkubace z programu The Country for the Future, kde je připravena 1 mld. korun na podporu spin-off a start-up firem. V rámci Technologické inkubace CzechInvest podpoří více než 300 startupů ze sedmi klíčových technologických oblastí, každý z nich bude moci získat podporu až pět milionů korun. Přestože projekt cílí především na podporu technologických start-upů, nabídne široké portfolio aktivit a příležitostí také pro další klíčové hráče české byznysové scény. Více informací naleznete zde.

8 dubna 2021

Mezinárodní konference transferu znalostí a technologií 

<p>Biologické centrum AV ČR, v. v. i. ve spolupráci s JAIP o.p.s. pořádá dne 3. června 2021 v kongresovém hotelu Clarion v Českých Budějovicích mezinárodní konferenci transferu znalostí a technologií na téma Akademické spin-off společnosti v době (post)covidové. V závislosti na epidemiologické situaci proběhne konference v hybridní prezenční formě nebo online. Konferencí Vás bude provázet moderátor Aleš Vlk a v panelových diskuzích se bude diskutovat o významu spinoff společností v rámci národních strategií, o vzniku spin-off společností na akademické půdě a zahraničních zkušenostech...
1 dubna 2021

Busyman.cz hledají nové technologie 

Busyman.cz, platforma, která již 11 let propojuje start-upy a podnikatelské záměry s investory a fondy na osobní bázi, se na spolek Transfera.cz opět obrátila s žádostí o doporučení nových technologií, které by mohla představit svému investorskému klubu. Poptávka se týká projektů z oblasti Ekologie, Recyklace, Cirkulární ekonomiky, Udržitelných zdrojů - země, voda, vzduch, Clean tech, biotechnologií a farmaceutického průmyslu. Se svými projekty se můžete obracet na e-mail lipold@busyman.cz.

20 března 2021

Proběhlo březnové jednání členů spolku 

Na jednání, které se uskutečnilo ve středu 10. 3., a při kterém se sešlo přes 40 členů spolku, byla představena aktuální situace v podpoře start-up a spin-off firem nebo prezentován koncept konference v Českých Budějovicích, který však není stále kvůli covidové situace jasný. Další jednání členů spolku proběhne 14. dubna od 10.00 na tomto odkazu .

2 března 2021

STARTUJE NOVÝ PORTÁL TRANSFERU AKADEMIE VĚD, PŘINÁŠÍ I DATABÁZI TECHNOLOGIÍ A PŘÍSTROJŮ 

Výsledky výzkumů přehledně na jednom místě a také pomoc s jejich přenosem do praxe. To nabízí nový Portál transferu. Celoakademický web se chce stát komplexní komunikační platformou pro podporu a rozvoj tranferu znalostí a technologií. Jednoduše řečeno ukázat, co se děje (nejen) v oblasti transferu v Akademii věd. Portál představilo Centrum transferu technologií AV ČR.