Aktuality

2 červenec 2018

Odborníci na transfer se vzdělávali v Izraeli  

Čeští zástupci transferových pracovišť se 18. - 21. června vzdělávali v Izraeli. Zúčastnili se tam workshopu University Technology Transfer, který se konal v Tel Avivu. Workshop detailně rozebíral jednotlivé aspekty transferu technologií na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě, který je prováděn společností Yissum.

27 červen 2018

Business Research Forum Masarykovy univerzity  

Masarykova univerzita Vás zve na třetí ročník Business Research Fora, kde opět představíme pestrou paletu možností spolupráce s největší univerzitou na Moravě. Akce proběhne 25. dubna 2019 v pavilonu CEITEC.

26 červen 2018

Save the Date: 7. národní konference transferu 

Od 15. do 16. května 2019 se v Praze uskuteční 7. národní konference transferu s podtitulem Znalosti-Technologie-Spin-off. Jak již podtitul napovídá, bude konference zaměřena nejen na transfer technologií, ale také na transfer znalostí a systémové nastavení vzniku spin-off firem na veřejných vysokých školách. Hostitelem konference bude Univerzita Karlova, spolupořadatelem je už tradičně spolek Transfera.cz.

21 červen 2018

Členové vystavují pod hlavičkou Transfery na Invent Areně 

Sdílený stánek hned čtyř členů Transfery můžete najít na výstavě Invent Arena v Třinci. Druhý ročník mezinárodní přehlídky technických inovací, patentů a vynálezů se koná v tamní Werk Areně od 20. do 22. června.

1 červen 2018

V Olomouci vybrali Podnikavé hlavy 

Vítězem devátého ročníku soutěže Podnikavá hlava, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého (VTP UP), se stal Jakub Navařík. Porotu zaujal recyklací plastů pro použití ve 3D tisku. Titul Podnikatel v sukni získala Vladislava Závrská s projektem Knihář. Ocenění v kategorii Zdraví-Pohyb-Sport si převzal Jan Lavrinčík za projekt zdravotních pomůcek StoneBall a StoneTube.