Aktuality

24 duben 2018

Jihočeský den vědy hlásí úspěch

Historicky první ročník Jihočeského dne vědy se konal ve středu 18. dubna. Jedním z iniciátorů akce byla i Kancelář transferu technologií Jihočeské univerzity. Podle organizátorů se akce povedla a nešlo tak určitě o poslední ročník.


Účastníky přivítal rektor Jihočeské univerzity Tomáš Machula. V odborné části akce se posluchači dozvěděli o start-upech a spolupráci s aplikační sférou, průmyslu 4.0, inovacích, zemědělství a dalších tématech. Součástí byla i prezentace stánků vědeckých pracovišť a institucí podporujících aplikaci vědy, výzkumu a inovací do komerční sféry.

Druhá část, která probíhala paralelně s odborným programem, se nesla v duchu vědy pro děti. Pavilon T2 českobudějovického výstaviště byl v obležení malých návštěvníků po celé dopoledne. Děti zde mohly vidět ukázky z Katedry aplikované chemie Zemědělské fakulty JU, ze Zdravotně sociální fakulty, Fakulty rybářství a ochrany vod a další.

Akci zakončila večerní „Science Fuckup Night aneb I chybami se člověk učí“. Organizátoři využili populární koncept, kdy během večera známé osobnosti mluví nikoli o svých úspěších, ale naopak o věcech, co se zrovna dvakrát nepovedly.

Součástí Jihočeského dne vědy bylo i vyhodnocení soutěže Invest day. Soutěž každoročně pořádá Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity za pomoci Kanceláře transferu technologií JU. Studenti mohli v rámci soutěže vymyslet start up či nápad, který by stál za realizaci. Vítěze motivuje finanční podpora na rozjezd podnikání. V letošním roce byla soutěž rozšířena i na Západočeskou univerzitu a dvě univerzity z Německa.

Fotogalerie z této akce je uvedena zde.