Aktuality

1 dubna 2023

Semináře ke komercializaci, licencím a autorskému právu v Ostravě

Na VŠB-TUO se v průběhu dubna a května uskuteční tři zajímavé semináře pokrývající téma transferu technologií, komercializace duševního vlastnictví, autorského práva a problematiky Open Science. Všechny jsou otevřené veřejnosti (po předchozí registraci) a přístupné zdarma.


Všechny semináře se uskuteční v budově Business centra VŠB-TUO a jsou přístupné zdarma.

 

21. 4. 2023 Open Science a komercializace vědeckých výsledků (10:00–12:00)

Odborný seminář je zaměřen na problematiku Open Science a komercializaci výsledků VaVaI a přinese pro účastníky odpovědi na celou řadu otázek (Open Access a Open Science, Open režim v OPVVV a jiných projektech, transfer technologií, komercializace a druhy výsledků).

Registrovat se můžete zde: http://bit.ly/3ljow2W.

 

18. 5. 2023 Autorské právo – studentské práce a zaměstnanecká díla (10:00–13:00)

Odborný seminář je zaměřen na praktické zkušenosti v oblasti autorského práva na univerzitách. Mimo jiné se tak zaměří na současné způsoby nakládání s autorskými právy na univerzitách, studentské práce versus zaměstnanecká díla, problémové oblasti/úskalí autorského práva a jak s nimi naložit.

Registrovat se můžete zde: https://bit.ly/autorske_pravo.

 

24. 5. 2023 Jak úspěšně licencovat software (10:00–12:30)

Odborný seminář je zaměřen na praktické zkušenosti v oblasti licencování softwaru, zejména pak, jak funguje právní ochrana software, technická východiska software, software v prostředí univerzity a softwarové licence.

Registrovat se můžete zde: https://bit.ly/licencovani_softwaru.