Aktuality

19 listopadu 2018

Kosmetika z šetrně vyráběného kaviáru dostane značku CZECH CAVIAR

Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity podepíše licenční smlouvu se společností Ceskykaviar.cz s.r.o. Fakulta je jediný český výrobce pravého černého kaviáru metodou, která neusmrcuje jesetery. Společnost Ceskykaviar.cz se tak stane výhradním a exkluzivním prodejcem kosmetických produktů nové obchodní značky CZECH CAVIAR – ČESKÝ KAVIÁR.


Na vývoji kaviárových produktů se podílela a pod ochrannou známkou Sturgeon Friendly Caviar je dosud distribuovala Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Podpis smlouvy společně s tiskovou konferencí proběhne 23. listopadu 2018 od 10 hodin v zasedací místnosti rektorátu Jihočeské univerzity.

„Rozhodli jsme se spojit s univerzitou, protože nás oslovil šetrný způsob získávání základní suroviny pro výrobu těchto produktů – jeseteřího kaviáru. Při tomto způsobu, na rozdíl od klasického získávání kaviáru, totiž není nutno jeseteří jikernačky usmrcovat. Tento faktor je pro nás z hlediska ochrany přírody velmi důležitý. Máme v úmyslu prodávat kosmetiku s výtažkem ze „sturgeon friendly“ kaviáru nejen v ČR, ale distribuovat ji i do dalších zemí, včetně Číny,“ říká ředitel společnosti Ceskykaviar.cz Jiří Mrkvička.

Fakulta rybářství a ochrany vod JU zůstává i nadále výrobcem kosmetiky a spolu s firmou, která bude mít na starosti obchod, marketing a distribuci, budou pracovat na rozšíření portfolia „kaviárových“ produktů například o pánskou řadu kosmetiky. Momentálně je v nabídce denní a noční dámský pleťový krém.

„V současné době je spojení privátní firmy s univerzitou v Česku spíše výjimkou. Ve světě je ale tento model spolupráce, kdy soukromý subjekt obchodně uchopí výsledek výzkumu a vývoje, jehož tvůrcem je univerzita, zcela běžný a oboustranně výhodný. My ve spolupráci s univerzitou spatřujeme nejen ekonomický profit, ale především záruku kvality současných i budoucích kosmetických produktů s obsahem „sturgeon friendly“ kaviáru“,“ doplnil Mrkvička.

Vedení licenčního jednání od začátku do konce a poskytnutí licence zajistila Kancelář transferu technologií Jihočeské univerzity, která se přenosem výsledků vědy a výzkumu JU směrem k aplikační sféře dlouhodobě zabývá. „Licenční smlouva v oblasti kosmetiky je asi nečekaná záležitost z hlediska struktury fakult JU a zaměření fakulty FROV, o to více jsme na tuto spolupráci pyšní“, říká o smlouvě vedoucí kanceláře Růžena Štemberková.

Prozatím se bude kosmetika značky ČESKÝ KAVIÁR objevovat výhradně na stránkách e-shopu www.ceskykaviar.cz a www.czechcaviar.eu. O rozšíření distribuce bude firma následně informovat na svých profilech na sociálních sítích a na webových stránkách.