Transfera.CZ

je jednotná funkční platforma hájící zájmy transferové komunity v ČR s cílem pracovat na posílení činností v oblasti transferu technologií a jejich rozvoji.

stanovy nabídka technologií

Aktuality

16 října 2019

Masarykova univerzita zve na TT Day

Věděli jste, že Masarykova univerzita má vlastní firmu? Má, a dokonce několik. Jak fungují takzvané spin-off společnosti, co nabízejí a jak pomáhají přenášet univerzitní vědění do praxe? Odpovědi nabídne letošní TT Day. Každoroční setkání pracovníků a partnerů Centra pro transfer technologií MUNI tentokrát proběhne v prostorách Institutu biostatistiky a analýz, s.r.o. Těšit se můžete na odborné workshopy, ukázku služeb i neformální networking ve společnosti týmu CTT a IBA.

7 října 2019

Setkání s novými řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade

Setkání s novými řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade proběhlo na začátku října na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Reprezentanti agentury přiblížili aktuální situaci v jednotlivých zahraničních regionech a možnosti potenciálního exportu produkce do těchto teritorií. Zástupci hostitelských organizací naproti tomu představili konkrétní aktivity umožňující firmám i veřejným výzkumným organizacím zapojit se do programů vědy, vývoje a inovací.

2 října 2019

Univerzita s firmou představily kaviárovou pleťovou nano masku

Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity, jediný český výrobce pravého černého kaviáru metodou, která neusmrcuje jesetery, společně se zástupci společností Ceskykaviar.cz s.r.o. a Nanopharma, a. s. představili nový produkt, který rozšiřuje kosmetickou řadu ČESKÝ KAVIÁR. Je jím suchá pleťová kaviárová nano maska.

19 září 2019

Kurz AI/ML přilákal přes dvě desítky posluchačů

Praktické lekce ze smluvních ujednání – takový byl podtitul dalšího kurzu pořádaného pod hlavičkou spolku Transfera.cz. Kurz vedený lektory Martinou Bacíkovou a Romanem Kramaříkem, se konal 18. září v Praze. Téma umělé inteligence a strojového učení přilákalo přes dvě desítky účastníků.