Transfera.CZ

je jednotná funkční platforma hájící zájmy transferové komunity v ČR s cílem pracovat na posílení činností v oblasti transferu technologií a jejich rozvoji.

stanovy nabídka technologií

Aktuality

23 června 2022

Odstartoval sběr projektů do Transfera Technology Day 2022

 

Prostřednictvím databáze technologií spolku mohou členové přihlašovat technologie do třetího ročníku akce Transfera Technology Day, jejíž finále se uskuteční 30. 11. 2022 v Praze.

Sběr projektů, které jsou v pokročilejší či konečné fázi Proof of Concept a směřují k uplatnění v praxi, bude ukončen 9. 9. 2022. Výzva je určena pro všechny členy spolku, kteří mají zájem výsledky VaV reálně rozvíjet nebo je komerčně zhodnotit či najít vhodného mentora pro spolupráci.

9 června 2022

Nový zákon má podpořit transfer technologií

Chystaná novelizace zákona o podpoře výzkumu, vývoje a inovací by měla zlepšit podmínky a podpořit rozvoj transferu technologií. S tímto úvodem vystoupila na dnešním expertním setkání v Praze ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. Na jednání vystoupila i předsedkyně spolku Transfera Eva Janouškovcová.

29 dubna 2022

Náměstek ministra zahraničních věcí diskutoval o tématu transferu inovací do praxe

Dne 22.04.2022 se na Jihočeském vědeckotechnickém parku uskutečnil Kulatý stůl se zástupci Ministerstva zahraničních věcí. Ministerstvo zahraničních věcí zastupoval náměstek ministra Mgr. Jiří Kozák a ředitel odboru ekonomické diplomacie PhDr. Marek Svoboda.

29 dubna 2022

Informace o tématech, které zazněly na setkání s náměstkyní Wildovou

Místopředsedkyně spolku Transfera.cz RNDr. et Mgr. Růžena Štemberková, Ph.D., MPA s Ing. Veronikou Trajerovou představily transferovou komunitu Transfera.cz  a její činnosti paní náměstkyni pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu prof. PaedDr. Radce Wildové, CSc.