Aktuality

12 listopad 2018

Zástupci transferové komunity se setkali s izraelským velvyslancem v Praze

Ve středu 7. listopadu proběhlo setkání zástupců center transferu technologií z vysokoškolských a akademických institucí s izraelským velvyslancem v Praze Danielem Meronem. Akci zorganizovala Kancelář transferu technologií Jihočeské univerzity.


Setkání proběhlo přímo v soukromé rezidenci velvyslance Merona. Neslo se v přátelském duchu, jeho cílem bylo především zhodnotit aktuálně proběhlou tech-transferovou misi zástupců center transferu technologií v Izraeli a celkově posílit a utužit česko-izraelskou spolupráci. Čeští zástupci transferové komunity považují izraelské inovace za velmi inspirativní a oceňují například funkčnost izraelských inovativních strategií, které oproti naší zemi fungují zcela bez dotací, i spolupráci a podporu ze strany malých a středních podniků, které jsou na zapojené instituce velmi blízce napojené.

Velvyslanec Meron též zhodnotil česko-izraelskou spolupráci jako velmi pozitivní, v rámci jejího posílení a zefektivnění průběžně podniká cesty do jednotlivých regionů právě za účelem návštěvy vysokých škol a akademických institucí.