Aktuality

27 listopadu 2018

Polárníci z MUNI převzali výrobky k testování

Produkty určené k testování převzali na páteční akci členové letošní vědecké expedice, kterou do Antarktidy vysílá Masarykova univerzita. Na akci, kterou pořádalo CTT MUNI, se polárníci dozvěděli více o projektu Testováno v Antarktidě a stejnojmenné ochranné známce. Použití některých testovaných výrobků mohli přímo na místě zkonzultovat se zástupci firem, které se rozhodly ucházet o udělení ochranné známky „Testováno v Antarktidě“.


Polárníci si osobně převzali čepice od českého výrobce K A M A, ponožky značky Voxx, impregnaci NanoConcept a proběhla i zkouška a předávka bot od firmy Prabos. Další výrobky určené k testování (batohy a návleky BOLL, vyhřívaná prostěradla od firmy VÚB) už jsou na cestě na Antarktidu, kam vyrazily spolu s objemnějším nákladem v lodním kontejneru.

Testovat své sanační interiérové nátěry bude v nadcházející antarktické sezóně společnost NanoConcept a aditiva do nafty společnost NanoTrade s.r.o.; pro tyto dva výrobky však firmy neusilují o udělení ochranné známky.