Aktuality

17 května 2018

6. národní konference TT zahájena

Největší letošní akce spolupořádaná spolkem Transfera.cz, to je 6. národní konference transferu technologií. Dnes ráno ji v plzeňské Techmanii zahájili reprezentanti hostitelské Západočeské univerzity.


Stovku účastníků provede denním programem moderátor Aleš Vlk, který na podium uvede celou řadu zajímavých řečníků včetně dlouholetého ředitele kanceláře transferu technologií na Bostonské univerzitě Ashley J. Stevense. Prostor dostanou i panelové diskuse, například na aktuální témata transferu z pohledu právního zaměření či na téma univerzitních startupů. Konferenci zakončí společenský večer v plzeňském pivovaru; pro zájemce pak je na páteční dopoledne připravena prohlídka čtveřice technologických center.

Předsedkyně spolku Transfera.cz zároveň všechny účastníky pozvala na příští, v pořadí sedmou národní transferovou konferenci. Akce proběhne 15. - 16. 5. 2019 v Praze, hostit ji bude Univerzita Karlova. Účastníci se mohou těšit nejen na témata transferu technologií, ale i znalostní transfer v humanitních vědách a diskuse související s problematikou spin-offů.

Reportáž z 6. národní konference TT najdete na portálu Vědavýzkum.cz.